حزب توده ایران

حزب تودهٔ ایران، حملهٔ تروریستی به مقر مرکزی حزب دموکرات کردستان را محکوم می‌کند

دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان، در دو اطلاعیه، به‌‌تاریخ ۳۰ آذرماه و ۴ دی‌ماه ۱۳۹۵، اطلاع داده است که درنتیجهٔ انفجار دو بمب در نزدیکی پست بازرسیِ دَرِ ورودی قرارگاه مرکزی تعدادی از شرکت‌کنندگان حزب دموکرات کردستان" در شامگاه ۳۰ آذرماه [۱۳۹۵]،در مراسم فرهنگی گرامی‌داشتِ سالگرد تولد دکتر عبدالرحمن قاسملو در قرارگاه دفتر سیاسی "حزب دمکرات کردستان"، در حومهٔ شهر "کویسنجق"، عده‌یی از شرکت‌کنندگان به‌خاک و خون کشیده شدند.

درنتیجهٔ این فاجعهٔ هولناک، هفت تن جان خود را از دست دادند و سه نفر نیز مجروح شدند. پنج تن از قربانیان این جنایت از کادرها و پیشمرگ‌های "حزب دموکرات کردستان" و دو تن دیگر از پلیس‌های امنیتی "اقلیم کردستان" بودند. نحوهٔ عمل عاملان این جنایت هولناک و محل کارگذاریِ بمب‌ها و ترتیب زمانیِ انفجار آن‌ها نشان از این دارد که هدف، کشت‌وکشتارِ برنامه‌ریزی شدهٔ عدهٔ بیشتری از کادرهای "حزب دموکرات کردستان" بوده است.   
بیانیهٔ ۴ دی‌ماه ۹۵  دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان، یادآور شده است که باتوجه به عملکردِ رژیم جمهوری اسلامی ایران و دستگاه‌های امنیتی‌اش، عامل این توطئهٔ تروریستی هولناک بدون تردید نهادهای امنیتی-نظامی رژیم است. این بیانیه اعلام خطر می‌کند که، نیروهای اپوزیسیون ایرانی انفجار تروریستی بر ضد "حزب دمکرات کردستان" را باید زنگ خطر و سرآغازی عملی در جهت آغاز مجدد توطئه‌های تروریستی "رژیم جمهوری‌اسلامی ایران" در "اقلیم کردستان" تلقی کنند. حزب تودهٔ ایران، این اقدام جنایتکارانهٔ تروریستی را به‌شدت تقبیح و محکوم می‌کند و با قربانیان این رویداد تلخ، خانواده‌ها، بازماندگان و بستگان آن، اعلام همدردی می‌کند. ما همچنین مراتب تسلیتِ صمیمانه‌مان را به "حزب دموکرات کردستان" و مبارزان آن اعلام می‌داریم. حزب تودهٔ ایران همچنین از خواستِ طبیعی حزب دموکرات کردستان  مبنی بر اینکه حکومت "اقلیم کردستان" و ارگان‌های مسئول آن باید وظیفهٔ حفظِ امنیت حزب‌های اپوزیسیون ایرانی و کادرهای آن‌ها را در کردستان عراق  به‌عهده گیرند، حمایت می‌کند.

به نقل از «نامۀ مردم»، شمارۀ 1016، 20 دی ماه 1395

Top